Evropská Únie - Francie

francie

V úterý 11. května 2010 vyrazili naši žáci společně s žáky ZŠ Majakovského na poznávací zájezd do Francie. Cestou jsme pak ještě přibírali žáky ze ZŠ z Litvínova.

Do Paříže jsme dorazili ve středu v ranních hodinách, přebalili si batohy a vyrazili na Eiffelovku (věž  324m), vyjeli jsme až do třetího patra. Mnozí překonali strach z výšek, čímž i sami sebe, prohlédli si Paříž z ptačí perspektivy a po schodech pak sestupovali dolů, kde jsme zběsile nakupovali suvenýry – malé Eiffelovky.

Pak  jsme podél Seiny spěchali svižným krokem kolem Sorbony na prohlídku Louvru, kde na nás čekal nejznámější obraz Leonarda da Vinciho – tajemná Mona Lisa, ale také třeba expozice afrického umění, sochy  starověkého Řecka nebo komnaty, ve kterých přebýval slavný Napoleon. Zážitkem  byla prohlídka skleněné pyramidy tvořící výstup z Louvru.

Kdybychom si chtěli prohlédnout každý exponát cca 30 sekund, pak bychom museli být v muzeu celé 3 měsíce 24 hodin denně.

Po prohlídce Louvru jsme navštívili Notre-Dame, jenž proslavil Victor Hugo svým románem o Zvoníkovi a Esmeraldě. Již notně unaveni jsme si prohlédli budovu Invalidovny, Lucemburskou zahradu a Latinskou čtvrť. Autobusem jsme projeli po Champs Élysées kolem Vítězného oblouku a ve 22 hodin jsme dorazili do hotelu Formule 1, rychle se osprchovali a zalehli, abychom byli druhý den opět čilí.

Po snídani jsme opět naložili kufry a vyrazili za Paříž do Disneylandu, na tento den se všichni velice těšili a jeden žák to krásně  s úsměvem na tváři a zářícíma očima okomentoval: „To je takové nepředstavitelné splnění dětského snu!:“ A měl pravdu, odmalička všichni koukáme na „Disneyovky“, ale komu se podaří vidět na vlastní oči Mickey Mouse, Donalda, Sněhurku, Úžasňáky a mnohé další?

Nasedli jsme do parního vláčku a prvně absolvovali okružní jízdu, to jsme teda „čubrněli“. Poté jsme prošli po Main Street, přes Aladinův zámek, kolem Pirátů z Caribiku ke dráze Indiana Jonese, wow - to byl zážitek – adrenalin smíchaný se strachem, vystoupili jsme úplně nadšení. Tuto atrakci s následným strašidelným hradem na závěr mnozí hodnotili jako nejlepší.. Po krátkém rozchodu, kdy jsme si nakoupili nějaké občerstvení a hlavně dárečky pro naše blízké, jsme shlédli taneční vystoupení Mickey Mouse a všech dalších nám známých animovaných postaviček, navštívili ponorku Nautilus a vyrazili na lodičky do Malého světa, ani jsme nečekali, jak nás tato atrakce uchvátí, chtěli jsme si ji zopakovat, ale šli jsme raději dále na Šílené šálky a do bludiště Alenky v říši divů, naštěstí všichni našli cestu ven, a protože se již čas nachýlil, vyrazili jsme zpět k autobusu. Disneyland nám všem opravdu učaroval a vážně se nám splnil dětský sen.

Všem se nám tento zájezd velice líbil, odnášíme si z něj mnoho krásných zábavných zážitků, dokonce i něco poučného, a pokaždé, když uvidíme v televizi nějaké záběry z Francie, budeme říkat: „Jé, tam jsem byl, jé, to jsem viděl!

 

A hlavně – na co budeme vzpomínat?

No na to, jak jsme se museli sami s Francouzy domlouvat, jak jsme uplatnili a zužitkovali své jazykové znalosti, které do našich hlav vtloukají ve škole naši báječní učitelé.

 

Připravili: Adam, Adam, Lenka, Nela, Andrea, Barča, Denisa

+ žáci ZŠ Majakovského

Kategorie: