Absolventské práce vycházejících žáků

V letošním školním  roce začali vycházející žáci vypracovávat "absolvenské práce". V následujících ukázkách se můžete podívat, jak si s nimi někteří žáci  poradili.

Stáhněte si přílohu:

Žákovská videa

V této rubrice můžete shlédnout videa, které poskytují informace o dění na naší základní škole.

Převážná část videí pochází z produkce televize POLAR www.tvportaly.cz


Velikonoční jarmarky v Karviné

Karvinští senioři ozdobili stromy na Masarykově náměstí barevnými kraslicemi. Výzdoba tak ještě víc podtrhla sváteční náladu ve městě a zkrášlila velikonoční městečko. Také vám ukážeme, jakou dekoraci vytvořili k Velikonocům žáci ZŠ Školská.


Školní vysílání 11.3.2014 - ZŠ Školská

Reportáž připravil školní štáb při ZŠ Školská. › 11.3.2014


Školní vysílání 11.2.2014 - ZŠ Školská

Reportáž připravil školní štáb při ZŠ Školská. › 11.2.2014


Beseda s autorkou dětských knih v Karviné

Beseda s autorkou dětských knih v Karviné. Regionální zprávy POLAR › 02.12.2013 › 16:00


Den Země v Karviné

Zavedeme vás do parku Boženy Němcové, kde mohli obyvatelé Karviné oslavit svátek Dne Země. Před letním kinem vyrostlo několik stanovišť s ekologickými programy a především malí návštěvníci se aktivně zapojili do různých soutěží.


Návštěva afrického šamana v karvinské ZŠ Školská

Africký šaman přijel do Karviné, aby osobně poděkoval žákům ZŠ Školská. Školáci pro africké děti vybrali několik tisíc korun a poslali jim také pastelky, pexesa a omalovánky.


Školní vysílání 12. 6. 2012

Reportáž z Akademie k 50. výročí založení školy připravil školní štáb při ZŠ Školská.


Krátký záznam videa z akademie: "Jak se krotí (po)školáciakademie video

Podívejte se, jak to šlo našim žákům na prknech, co znamenají svět. 
Připravila Karviná - město, které žije


Vyhlášení ocenění klubu Fair play 2011ct video

Záznam ze slavnostního předávání cen | celková stopáž: 15. minut
Připravila Česká televize


Školní vysílání 9. 3. 2012

1. Recitační soutěž na ZŠ Školská
2. Lyžařský výcvik žáků ZŠ Školská


Školní vysílání 13. 1. 2012

1. ZŠ Dělnická - vánoční setkání prvních a devátých tříd
2. ZŠ Školská - pohádka "Sny vánočního stromečku"
3. ZŠ Školská - barevné dny


Školní vysílání 23. 12. 2011: Čert a Mikuláš v ZŠ a MŠ Školská

Také na ZŠ Školská v Karviné - Ráji se žáci těšili na návštěvu svatého Mikuláše a jeho početné družiny čertů a andělů. A dočkali se! Jako každoročně byly hodné děti pochváleny, ty zlobivější si odnesly i nějakou tu uhelnou šmouhu na tváři, ale nakonec byli drobnou sladkostí odměněni všichni. Poté se celý mikulášský průvod vydal také do spřízněné MŠ Školská mezi budoucí žáčky. Ti dostali od Mikuláše za své básničky a písničky plný balíček dobrot. Tuto akci již tradičně připravují pro své mladší kamarády a spolužáky žáci 9. tříd. I letos se své role zhostili na výbornou.

Reportáž připravili: Gabriela Štvrtňová a Pavel Huťka.

Školní vysílání 23. 12. 2011: Možná přijde i Mikuláš

Na ZŠ Školská se konal další přípravný kurz pro předškoláky pod názvem „Možná přijde i Mikuláš". Děti pracovaly s interaktivní tabulí, kromě toho si zazpívaly, naučily se básničku, zacvičily si a nakonec skládaly a lepily mikulášskou omalovánku. Kdo nakonec opravdu přišel, a kdo děti provázel celým odpolednem, to vám prozradíme v naší reportáži.

Reportáž připravili: Gabriela Štvrtňová a Pavel Huťka.

Školní vysílání 11. 11. 2011 - Rej strašidel – projektový týden

Budoucí školáci, ale i žáci prvního stupně naší ZŠ Školská si vyzkoušeli plnění strašidelných úkolů v rámci projektového týdne - Rej strašidel. Utkali se v různých soubojích a plnili zajímavé úkoly. Žáci si vyřezali a vydlabali dýně podle své fantazie a ty se pak staly po celý týden jejich kamarády. Projektový týden zakončili halloweenskou koledou s lampióny a strašidelnou stezkou. Tečkou večera bylo vystoupení ohnivého muže a ohňostroj. Díky velké pomoci rodičů žáků jsme si strašení letos moc užili a už se těšíme na další.

A. Pastuszková, S. Wizurová, P. Huťka a Gabriela Štvrtňová.

Školní vysílání 9. 12. 2011: Slavnost slabikáře

Jako každoročně i letos si na konci listopadu žáci prvních tříd ZŠ Školská připravili první veřejné vystoupení. Co všechno stihli za 10 týdnů, jste mnozí viděli na vlastní oči. Akce u rodičů vyvolala velký ohlas. Připomenout si vše můžete znovu v naší krátké reportáži z divadélka školy.

Pavel Huťka a Gabriela Štvrtňová.

Malí školáci se zachovali statečně, jejich odvahu ocenilo vedení radnice

Odměna a poděkování ze strany vedení radnice putovaly do rukou dvou malých školáků. Patrika Demka, navštěvujícího třetí třídu ZŠ Školská a jeho kamarádovi Petru Ondračkovi z druhé třídy téže školy.

Reportáž připravili: Štáb TV Polar a.s.

Školní vysílání 27. 10. 2011 - „První pomoc - šance pro život“

Pro 54 žáků osmých a devátých tříd ZŠ Školská proběhl šestihodinový kurz poskytování první pomoci. Žáci se od profesionálních zdravotníků nejprve dověděli teoretické informace o úkonech zachraňujících lidský život a pak si prakticky nacvičili celý postup záchrany života. Naučili se správně používat tísňové linky a na závěr celého kurzu dostali kartičku s návodem, jak pomáhat v podobných situacích. Školení bylo přínosem i pro učitele, kteří získali nové informace o poskytování první pomoci, které využijí ve své výuce.

Reportáž připravili: Adéla Pastuszková, Sabina Wizurová, Pavel Huťka a Gabriela Štvrtňová.

Školní vysílání 27. 10. 2011 - Hrajeme si a učíme se spolu – Bawimy się i uczymy razem

Pro žáky druhého ročníku ZŠ Školská a ZŠ s polským jazykem vyučovacím v Karviné připravily paní učitelky Mgr. Alina Morawiecová a Mgr. Urszula Sikorová společnou dopolední výuku. Co se za jedno dopoledne společně naučili a jak si mezi sebou rozuměli, se dozvíte v naší reportáži. Největší radost měli ale žáci obou škol z ukázky výcviku služebních psů. Co čtyřnozí kamarádi umí, nám v tělocvičně naší školy předvedl pan Robert Sudek, psovod PČR Ostrava.

Reportáž připravili: Adéla Pastuszková, Sabina Wizurová, Pavel Huťka a Gabriela Štvrtňová.

Školní vysílání 27. 10. 2011 - ZOO Ostrava – záchrana ohrožených evropských šelem

Karviná 28.10.2011 1:32min. Stáhnout Žáci 4. A a 5. A třídy ZŠ Školská se v ZOO Ostrava zapojili do akce na záchranu ohrožených evropských šelem. Připravili si pro návštěvníky drobné dárky a vědomostní kvízy. Žáci si rovněž prošli celou ZOO. Prohlédli si expozici kostry uhynulé hrošice a osobně vyzkoušeli nově instalované prolézačky. Zapojili se i do soutěže vyhlášené ZOO ve sběru žaludů. 67 kg nasbíraných žaludů a částku 1500 Kč (výtěžek z prodeje upomínkových předmětů) předali pracovníkům ZOO. Domů se všichni vraceli s krásnými zážitky a úsměvem ve tvářích.

Reportáž připravili: Radka Sikorová, Petr Sikora, Pavel Huťka a Gabriela Štvrtňová.

V Karviné se koná výjimečná výstava dětí o Afghanistánu, potrvá do 11.listopadu

Můj sen o Afghanistánu je název výstavy, kterou osobně zahájila v karvinské Galerii Zdravého města na půdě univerzity Běla Gran Jensen - iniciátorka a uznávaná autorita v dětském světovém mírovém hnutí. Výstava putovala do Karviné přímo z pražské sněmovny.

Reportáž připravili: Televizní štáb Polar a.s.

Školní vysílání 2. 8. 2011 - ZŠ Školská - africké djembe bubny

Dne 9.5.2011 jsme navštívili Americké centrum při americké ambasádě v Praze. Žáci ZŠ Školská si připravili prezentace o západoamerických státech. Jejich práci si prohlédl nejenom ředitel centra Miroslav Konvalina, ale i kulturní atašé David Gainer. Ten si s žáky popovídal a jejich snažení odměnil. Nejvíce se mu líbila prezentace státu Nevada. Zajímavosti Amerického centra nám pak ukázal přímo jeho ředitel pan Konvalina. Víte, která slavná postavička od Zdeňka Millera se podívala do vesmíru? V naší reportáži se to dozvíte.Dne 27.6. 2011 si všichni žáci ZŠ Školská mohli vyzkoušet, jak se bubnuje na opravdové africké bubny djembe. Jak je náročné udržet správný rytmus a kolik energie je do vlastního bubnování potřeba vložit, si žáci ověřili nejen na vlastní uši, ale i ruce. V naší reportáži se můžete podívat na to, jak se nám s perkusionistou panem Pavlem Nowakem dařilo.

Reportáž připravili: Petr Wawrzyczek, Michal Huťka a Lenka Pastušková.

Školní vysílání 17. 6. 2011 - Americké centrum při americké ambasádě v Praze

Dne 9.5.2011 jsme navštívili Americké centrum při americké ambasádě v Praze. Žáci ZŠ Školská si připravili prezentace o západoamerických státech. Jejich práci si prohlédl nejenom ředitel centra Miroslav Konvalina, ale i kulturní atašé David Gainer. Ten si s žáky popovídal a jejich snažení odměnil. Nejvíce se mu líbila prezentace státu Nevada. Zajímavosti Amerického centra nám pak ukázal přímo jeho ředitel pan Konvalina. Víte, která slavná postavička od Zdeňka Millera se podívala do vesmíru? V naší reportáži se to dozvíte.

Reportáž připravili: Petr Wawrzyczek, Pavel Huťka a Lenka Pastušková.

Školní vysílání 17. 6. 2011 - Mayday ZOO Ostrava a ZOO Praha

Žáci ZŠ Školská se stejně jako loni zúčastnili celoevropské kampaně na záchranu živočichů - tentokráte lidoopů. V obou zahradách (ZOO Ostrava, ZOO Praha) jsme návštěvníky informovali o důležitosti ochrany lidoopů a nabízeli k prodeji drobné dárky s opičí tematikou. Celkově jsme předali pracovníkům ZOO finanční výtěžek ve výši 8 551 Kč.

Reportáž připravili: Petr Wawrzyczek, Pavel Huťka a Tereza Búliková.

Školní vysílání 17. 6. 2011 - Odpoludnie poezie – 9. ročník

"Řeč je klíčem k otevírání dveří do světa ..." Tato věta zazněla v Regionální knihovně ve Fryštátě v závěru setkání žáků karvinských škol, kteří každým rokem prezentují jazyky národností žijících v Karviné. V rámci projektu "Odpoludnie poezie", jejímž autorem i pořadatelem je Obec Slováků v Karviné, žáci přednesli poezii a prózu v jazyce českém, slovenském, polském, romském a řeckém. Letos se konalo již deváté pokračování. Za svoji snahu a krásnou recitaci byli všichni přednášející bez rozdílu věku oceněni pamětním diplomem a věcnými cenami.

Reportáž připravil: Pavel Huťka.

Primátor Karviné se setkal s nejlepšími žáky karvinských škol

Protože se blíží konec školního roku, rozhodlo se vedení radnice ocenit nejlepší žáky základních škol. Primátor města je pozval na prohlídku Olšin..

Reportáž připravil: Pavel Huťka, Jakub Bystroň a Terezie Búliková.

Děti z Karviné předvedly své nadání ve výtvarné, literární a mediální soutěži

Na půdě Slezské univerzity se konala slavnostní akce s bohatým kulturním programem, ve kterém vystoupili vítězové Karvinského talentu.. Vedení města společně se štábem televize Polar na této akci předávaly ceny vítězům dětských soutěží základních a mateřských škol.

Reportáž připravil: Pavel Huťka, Jakub Bystroň a Terezie Búliková.

160 dětí z karvinských škol vycestovalo zadarmo do Anglie a Německa

Opět po roce mohli žáci šestých až devátých tříd zadarmo vycestovat za hranice státu díky projektu na jazykové vzdělávání dětí. Do Anglie a Německa vycestovalo letos 160 žáků, stejně jako loni.

Reportáž připravil: Pavel Huťka, Jakub Bystroň a Terezie Búliková.

Školní vysílání 21. 3. 2011 - Módní přehlídka

Jedno čtvrteční únorové odpoledne proběhla v divadélku naší ZŠ Školská módní přehlídka, kterou si připravili modelky a modelové ze 4. A třídy. Rodiče a zvaní hosté si mohli prohlédnout kolekci "Jaro 2011". Mnozí z nich jistě uvažují, že si některé modely této kolekce na přicházející jaro pořídí. Na sestřih módní přehlídky a nejzajímavější módní trendy se nyní můžete podívat.

Reportáž připravil: Pavel Huťka, Jakub Bystroň a Terezie Búliková.

Školní vysílání 21. 3. 2011 - WO-DI-AK

Ve středu 16.2.2011 se vybraní žáci ZŠ Školská zúčastnili soutěže pod názvem "WO-DI-AK". SPŠ v Karviné připravila pro žáky základních škol tuto obdobu soutěže "Clever", kterou možná znáte ze stejnojmenného televizního pořadu. Naši žáci správně vyřešili sedm z nabízených deseti fyzikálně-chemických otázek. Jak jsme nakonec dopadli, se můžete podívat v naší reportáži.

Reportáž připravil: Pavel Huťka, Michal Huťka a Terezie Búliková.

Olympiáda karvinských mateřských školek už podruhé

Pojďte se s námi podívat na jedny zvláštní olympijské hry. V Karviné se konaly už podruhé, protože vloni byl o ně mimořádně velký zájem. A o jakou olympiádu vlastně jde? Na to se podívejte sami v následujícím příspěvku.

Reportáž připravil: Televizní štáb TV Polar a.s.

Školní vysílání 8. 2. 2011: Pojďte s námi do pohádky

Ve dnech 25. a 26. ledna proběhly na naší škole zápisy do nastávajících prvních tříd. Budoucí prvňáčci přišli v doprovodu rodičů i prarodičů a společně s nimi se vydali do pohádkového světa za nadpřirozenými bytostmi, aby pod jejich vedením plnili a splnili zázračné, ba přímo kouzelné úkoly. Atmosféru našeho zápisu vám přinášíme v této reportáži.

Reportáž připravil: Luděk Wala, Pavel Huťka a Lenka Pastušková.

Školní vysílání 8. 2. 2011: Treasure hunt

Ve čtvrtek 28.1.2011 večer se ZŠ Školská proměnila v tajemný hrad se spoustou kouzelných komnat s ukrytým pokladem. Žáci 6. a 7. tříd plnili úkoly v anglickém jazyce a odměnou pro ně byl nalezený poklad. Protože vše bylo naplánováno na odpolední hodiny, žáci se již nevraceli domů a po večerní diskotéce přespali ve škole. Všem zúčastněným se čtvrteční večer s hledáním pokladu a spaním ve škole líbil a už se těší na další podobné akce.

Reportáž připravil: Luděk Wala, Pavel Huťka a Lenka Pastušková.

Školní vysílání 11. 1. 2011: Rozloučení s kalendářním rokem 2010

Žáci devátých ročníků připravili pro své spolužáky na poslední školní dopoledne před vánočními prázdninami „Rozloučení s kalendářním rokem 2010". V tělocvičně ZŠ Školská se střídala taneční i sportovní vystoupení, humorné scénky a také proběhla soutěž o sympaťáka školy. Krátký sestřih toho nejzábavnějšího si můžete nyní prohlédnout.

Reportáž připravil: Petr Wawrzyczek, Pavel Huťka, Michal Huťka, Miroslava Jastrzembská a Gabriela Štvrtňová.

Výstava Správná volba upozorňuje děti na škodlivost užívání návykových látek

Karvinští policisté připravili v rámci mezinárodního projektu Správná volba pro děti prvního stupně základních škol interaktivní výstavu o škodlivosti návykových látek. My jsme se byli v Karviné podívat, jak taková výstava vlastně probíhá.

Reportáž připravil: Televizní štáb TV Polar a.s.

Školní vysílání 23. 12. 2010: Mikuláš a Lucie

Dne 6.12.2010 přišel na naši školu Mikuláš se svým doprovodem. V některých třídách to měli čerti bez práce, zato jinde měli co dělat! Nejhodnější děti jsou ale v mateřské školce. Čerti, anděl a Mikuláš se zašli podívat i na tyto budoucí žáčky. Zpívalo se, recitovalo i četlo. Některým žákům to ale moc platné nebylo a mohou být rádi, že je čerti ještě nevzali do pekla doopravdy! Za týden nám přišly školu trochu posypat moukou Lucie. Vše stačily krásně uklidit a vymést zlé duchy ze školy.Všichni žáci, a nejen oni, se již těší na vánoční prázdniny, stromeček a dárky pod ním.

Reportáž připravil: Petr Wawrzyczek, Michal Huťka, Pavel Huťka a Lenka Pastušková.

Školní vysílání 23. 12. 2010: Vernisáž "Praha - Karviná očima dětí"

Večer dne 9.12.2010 se ve zcela netradičním galerijním prostředí sešli příznivci dětského výtvarného umění. Již před rokem začala spolupráce mezi ZŠ Školská a ZŠ T. G. Masaryka z pražských Holešovic v rámci společného projektu "Poznáváme se navzájem". Prostřednictvím různých výtvarných technik, od malby až po paličkování, se žáci snažili představit město, ve kterém žijí. Výstava potrvá v prostorách Státního okresního archivu do 15. ledna 2011 - příjďte se podívat.


Reportáž připravil: Petr Wawrzyczek, Michal Huťka, Pavel Huťka a Lenka Pastušková.

Školní vysílání 14. 12. 2010: Už jsme čtenáři

Poslední listopadový den se přišli do divadélka školy podívat rodiče našich nejmenších žáků na to, co se jejich děti během prvních tří měsíců své "plavby" školní docházkou naučily. A byli překvapeni: umí již celou abecedu, z písmen dokáží složit slova a z nich celé věty. Za svou snahu byly děti pasovány na čtenáře a kromě šerpy dostaly i dvě krásné pohádkové knížky.

Reportáž připravil: Petr Wawrzyczek, Michal Huťka a Tereza Búliková.

Školní vysílání 14. 12. 2010: Spolupráce s NOTA BENE

V měsíci listopadu se na přírodovědné stanici v Karviné - Ráji uskutečnilo předání cen občanského sdružení NOTA BENE Karviná vítězce projektu „Náš svět ve století informací". Za svou práci v loňském školním roce byli věcnými cenami oceněni rovněž členové mediálního, multimediálního a ekologického kroužku. Žáci ukončili dopoledne prohlídkou zvěřince přírodovědné stanice.

Reportáž připravil: Petr Wawrzyczek, Michal Huťka a Tereza Búliková.

Školní vysílání 14. 12. 2010: Rodiče, čtete dětem?

Knihovnice Regionální knihovny Karviná Denisa Machů a logoped Marcel Krhovják nám v měsíci prosinci přečetli pár úryvků ze známé knihy Miloše Macourka "Mach a Šebestová". Vyprávění i písnička o příhodách žáků 3.B, Macha a Šebestové, malé posluchače zaujala. Potleskem a máváním za vše poděkovali a už se těší, jak jim rodiče budou číst doma.

Reportáž připravil: Petr Wawrzyczek, Michal Huťka a Lenka Pastušková.

Školní vysílání 23. 11. 2010: Rej strašidel

V týdnu od 1. do 5. 11. 2010 proběhl na škole ZŠ Školská projektový týden pod názvem "Rej strašidel". Vyvrcholením byl čtenářský maratón spojený s přespáním žáků v novém školním divadélku. Všichni se těšili, zazpívali si, zadováděli a lehce povečeřeli. Než žáci usnuli, přijela je zkontrolovat hlídka MP Karviná. Po kontrole se jeden ze strážníků zapojil do maratónu čtení knihy "Kamarádi duchové" od Václava Šuplaty. Rej strašidel a přenocování ve škole se všem moc líbilo.

Reportáž připravil: Petr Wawrzyczek, Michal Huťka a Tereza Búliková.

Školní vysílání 22. 10. 2010 - Poznáváme se navzájem

V rámci celoměstského projektu „Cizí jazyky - otevřené dveře do EU" byl uskutečněn dne 8. října 2010 projekt „Poznáváme se navzájem", jehož účastníky byli učitelé a žáci pěti karvinských škol. Cílem projektu byla vzájemná spolupráce dětí v pěti oblastech - jazykové, sportovní, multimediální, branné a kulinářské. V reportáži byly použity videozáznamy a fotografie ze ZŠ Majakovského, ZŠ Prameny, ZŠ Slovenská, ZŠ Školská a ZŠ s polským jazykem vyučovacím Dr. Olszaka.

Reportáž připravil: žákovský televizní štáb ZŠ Majakovského.

Školní vysílání 1. 10. 2010 - Karvinské osobnosti čtou dětem

Dlouhodobý projekt ZŠ Školská vycházející z principů projektu "Celé Česko čte dětem", kdy karvinské osobnosti předčítají žákům z krásné literatury a diskutují s nimi o významu četby - literatury pro člověka.

Reportáž připravil: Michal Huťka, Petr Wawrzyczek a Tereza Búliková.

ZŠ Školská získala několik mimořádných cen

Děti ze ZŠ Školská přišly na radnici ukázat mimořádné ceny, které získaly na celorepublikové úrovni. První cena Ď byla udělena mecenášům a dobrodincům za charitativní činnost. Děti jí převzaly ve Stavovském divadle v Praze. Školáci podporovali ZOO v Ostravě. Sbírali a sušili pomerančovou a citrónovou kůru a výtěžek věnovali zoo. Zároveň se zapojili do projektu May Day na záchranu evropských zvířat.

Reportáž připravil: TV POLAR KARVINÁ a.s.

Prvňáčci ze ZŠ Školská vypluli za vzděláním

Nejdůležitější událostí tohoto týdne je zcela jistě začátek školního roku. Mnoho dětí letos usedlo do školních lavic úplně poprvé. My jsme se s kamerou vydali do ZŠ Školská, kde kantoři přichystali pro děti krásné představení.

Reportáž připravil: TV POLAR KARVINÁ a.s.

Karvinský Barevný podzim opět nezklamal

V této reportáži se na chvíli vrátíme na tradiční akci Barevný podzim. Tato akce zaměřená tématicky na přírodu každoročně přiláká do parku Boženy Němcové spoustu návštěvníků. Nejinak tomu bylo i letos, podívejte se.

Reportáž připravil: TV POLAR KARVINÁ a.s.

Jan Witek z Karviné zpívá rád a pro všechny

Teď vám představíme talentovaného Jana Witka z Karviné, studenta 2.ročníku střední zdravotnické školy. I když je to na kluka trochu neobvyklá škola, chceme vám ho představit z jiného důvodu. Honza je vyhledávaný pro svůj krásný hlas. V poslední době je zván kvůli zpěvu na různé kulturní akce ve městě.

Reportáž připravil: Petr Wawrzyczek

Školní vysílání 2. 7. 2010 - ZŠ Školská byla v Praze oceněna

Žáci ZŠ Školská se již třetím rokem účastní charitativní akce - adopce zvířat ZOO Ostrava. V letošním roce bylo naše snažení oceněno "Cenou Ď". Tuto cenu získalo v ČR od roku 2001 jen pět škol. Nyní se můžete podívat na samotné předání ceny ve Stavovském divadle v Praze.

Reportáž připravil: Petr Wawrzyczek

Karvinští školáci jeli do zahraničí zadarmo

Nedávno se ze zahraničního pobytu vrátili žáci šestých až devátých tříd karvinských škol. Do anglicky a německy mluvících zemí vyjeli díky projektu, na který získala karvinská radnice 25milionovou dotaci z Evropské unie. My jsme se vydali za dětmi do Základní školy U Lesa, abychom se dozvěděli, jak si pobyt v zahraničí užili a jak se jim dařilo dorozumět.

Reportáž připravili: Reportéři TV Polar

Školní vysílání 8. 6. 2010: Slavnost čtení

V MěDK Karviná se konala 27. května akce pod názvem "Slavnost čtení". Prvňáčci ze ZŠ Školská si připravili pro své rodiče vystoupení nazvané "Cesta kolem světa za 30minut". Všichni se ale těšili na slavnostní pasování na čtenáře, kterého se společně s naší paní ředitelkou Mgr. Ivou Hefnerovou ujal i starosta Dolní Lutyně Mgr. Pavel Buzek. Slavnost čtení se všem moc líbila.

Reportáž připravili: Petr Wawrzyczek a Tereza Búliková.

Školní vysílání 25. 5. 2010: May-Day, celoevropská kampaň na záchranu evropských šelem

Žáci ZŠ Školská se jako jediní ze všech žáků karvinských škol zúčastnili celoevropské kampaně na záchranu evropských šelem. V ostravské a pražské ZOO byli ve dvou květnových dnech návštěvníci informováni o této kampani a zakoupením drobných předmětů mohli tuto záchranu podpořit i finančními prostředky. Akce se našim žákům velmi líbila a určitě se těší na pokračování.

Reportáž připravili: Petr Wawrzyczek, Tereza Búliková a Lenka Pastušková.

Školní vysílání 7. 5. 2010: Disney show

Žáci devátého ročníku ZŠ Školská připravili pro své spolužáky dopolední "Disney show". Vzácní hosté: Monika Absolonová a Ondřej Hejma (pouze jejich dvojníci!) zasedli do poroty, která hodnotila nejzajímavější masky. V programu vystoupily mažoretky, proběhla módní přehlídka, karaoke a své vystoupení nevynechala ani jedna travesti skupina. Jestli poznáte její členy už necháme na Vás!

Reportáž připravili: Nela Wojaczková, Petr Wawrzyczek a Lenka Pastušková.

Školní vysílání 2. 4. 2010 - Beseda – hasičský záchranný sbor

Žáci prvního stupně ZŠ Školská si měli možnost popovídat se členy našeho karvinského hasičského záchranného sboru. Ti ji připomněli, co vše musí říci do telefonu, když volají na tísňovou linku bezpečnostních sborů. Seznámili je s hasícími prostředky a předvedli jim výstroj řadového hasiče. Na závěr besedy si cvičně vyzkoušeli nahlásit dopravní nehodu. Beseda se žákům velmi líbila a určitě se těší na pokračování.

Reportáž připravili: Michal Huťka a Tereza Búliková.

Školní vysílání 2. 4. 2010 - Odpoledne poezie

Dne 24. března se v prostorech knihovny Karviná - Fryštát uskutečnila zajímavá kulturní akce. Žáci ZŠ Školská, ale i dalších karvinských škol se zúčastnili osmého ročníku projektu, který organizuje Obec Slováků v Karviné. Jedná se o prezentaci jazyka (jazyk český, slovenský, polský, romský a řecký) pěti národností žijících v našem městě. Krátké úryvky přednášených básní si můžete poslechnout. Za svoji snahu a krásnou recitaci byli všichni přednášející bez rozdílu věku oceněni pamětním diplomem a věcnými cenami.

Reportáž připravili: Pavel Huťka a Tereza Búliková.

Školní vysílání 26. 3. 2010 - Karvinská píšťalka

Žáci ZŠ Školská, ale i dalších karvinských škol se zúčastnili třetího ročníku soutěže ve hře na flétnu. Ve dvou soutěžních kategoriích (mladší a starší žáci) jsme získali jedno třetí a jedno druhé místo.

Reportáž připravili: Pavel Huťka a Tereza Búliková.

Školní vysílání 26. 3. 2010 - Dny irské kultury

Žáci ZŠ Školská, ale i dalších karvinských škol se zúčastnili výtvarné soutěže s irskou tématikou. Celkem bylo do soutěže zasláno 114 prací a porota ocenila 20 výkresů. Naší škole bylo uděleno 8 ocenění na kterých se podílelo 12 žáků.

Reportáž připravili: Petr Wawrzyczek a Tereza Búliková.

S nejlepšími učiteli Karviné posnídal bavič Vladimír Hron

Karvinský magistrát ocenil 11 nejlepších kantorů Karviné a vy se teď můžete prostřednictvím naší obrazovky podívat, jestli zrovna váš pan učitel nebo paní učitelka, nepatří mezi ty nejlepší z nejlepších.

Reportáž připravili: Televizní štáv POLAR OSTRAVA a.s.

Karvinské děti se básniček nebojí

Přes 90 karvinských dětí ze základních škol se zúčastnilo velké recitační soutěže, kterou vyhlásilo ministerstvo školství. Aby měly šanci uspět i malé a ne příliš zkušené děti, soutěžilo se ve čtyřech věkových kategorií. My jsme si recitační soutěž nenechali ujít.

Reportáž připravili: Televizní štáv POLAR OSTRAVA a.s.

Karvinské školy uspořádaly charitativní koncert pro Haiti

Karvinské školy se rozhodly pomoci obětem ničivého zemětřesení na Haiti. Všichni společně připravili velký charitativní koncert v městském domě kultury. My vám teď záznam z koncertu ukážeme prostřednictvím naší kamery.

Reportáž připravili: Televizní štáv POLAR OSTRAVA a.s.

Zimní hrátky karvinských mateřských škol

Olympijské hry ve Vancouveru se staly námětem Zimních hrátek karvinských mateřských škol. V jakých disciplínách děti mezi sebou soupeřily a jak se jim dařilo, se podívejte právě teď.

Reportáž připravili: Televizní štáv POLAR OSTRAVA a.s.

Školní vysílání 15. 1. 2010 - Mikuláš ve škole

Každoročně přichází na ZŠ Školská v předvánoční době na zlobivé a neposlušné žáky čerti s Mikulášem, samozřejmě v doprovodu andělů. Kolik nezbedných žáčků a žáků si sebou letos odnesli se dozvíte z naší reportáže. Protože to dopadlo pro čerty ne moc slavně, stavili se pro jistotu o kousek dál i do MŠ Školská. Jak se jim vedlo nebo nevedlo i tam, to rovněž zjistíte z naší reportáže.

Reportáž připravili: Michal Huťka, Petr Wawrzyczek a Tereza Búliková.

Ve školách se začne učit anglicky i dějepis a zeměpis

Karviná získala 25 milionů korun z Evropské unie na jazykové vzdělávání dětí základních škol. V příštích dvou letech čeká na děti výrazné zintenzivnění výuky cizích jazyků včetně výjezdů do zahraničí. Více už v naší reportáži

Reportáž připravili: Televizní štáv POLAR OSTRAVA a.s.

I děti s odkladem mohou do školy

V Karviné se pomalu blíží konec zápisů do základních škol. I letos v září usedne do lavic prvních tříd více jak pět set prvňáčků. Ty děti, které budou mít školní docházku odloženou o jeden rok, ale nemusí smutnit. Kdo bude chtít, může využít přípravnou třídu.

Reportáž připravili: Televizní štáv POLAR OSTRAVA a.s.

Školní vysílání 15. 1. 2010 - Exkurze do Bochemie Bohumín

Žáci ZŠ Školská navštívili provozy chemického podniku „Bochemie Bohumín". Prohlédli si tři výrobní linky uvedeného podniku. Exkurze navazovala na učivo předmětu Základy ekonomie, kdy si žáci uvědomili na konkrétních příkladech svázanost teoretické výuky s každodenním praktickým uplatňováním ekonomických zákonitostí ve vlastní výrobě.

Reportáž připravili: Pavel Huťka, Michal Huťka, Petr Wawrzyczek, Nela Wojaczková a Tereza Búliková.

Školní vysílání 15. 1. 2010 - Vánoční pozastavení se

Na závěr kalendářního roku 2009 uspořádala naše škola ZŠ Školská pro širokou veřejnost předvánoční kulturní akci pod názvem „Vánoční pozastavení se". Tato akce se konala v MěDK Karviná týden před vánočními svátky a my Vám přinášíme krátký sestřih z téměř dvouhodinového představení.

Reportáž připravili: Pavel Huťka, Jan Šídlo, Diana Rendlíková, Michal Huťka a Nela Wojaczková.

Školní vysílání 08-12-2009 - Práce s modelářskou hlínou

Žáci první třídy paní učitelky Mgr. Jany Pazdziorové si vymodelovali z modelářské hlíny sněhuláčky a rybičky na vánoční jarmark. Základy zručnosti si donesli z MŠ Školská a nyní je mohli zúročit. Práce se jim podařila a Vy se můžete podívat, jak se jim vše povedlo.

Reportáž připravili: Nela Wojaczková a Michal Huťka.

Školní vysílání 8-12-2009 - Halloween pro 1. stupeň žáků ZŠ Školská

Vyučující prvního stupně ZŠ Školská připravili pro své žáky halloweenskou párty v podobě různých netradičních úkolů. Za splněný úkol každý obdržel část kouzelného zaříkávadla "HOLA, KOLA, MOLA, DNES TU STRAŠÍ CELÁ ŠKOLA!" Po vyslovení našeho zaříkávadla se Vám sice naše video nespustí, ale věříme, že si ho přesto prohlédnete!

Reportáž připravili: Nela Wojaczková a Michal Huťka.

Školní vysílání 27-11-2009 - Beseda s malirem Adolfem Dudkem

Pro žáky 1. stupně ZŠ Školská byla uspořádána beseda s Adolfem Dudkem, tvůrcem, ilustrátorem dětských knih, grafikem a výtvarníkem v jedné osobě.
Beseda u žáků vzbudila obrovský zájem a byla přijata s velkým nadšením. Díky této besedě si žáci uvědomili jak jednoduše se dá pomocí pár čar vytvořit jednoduchý a přitom výstižný a všem srozumitelný obrázek.

Reportáž připravili: Nela Wojaczková - natáčení
Tereza Búliková - hlasový komentář k příspěvku
Michal Huťka, Jiří Starzyczný - střih

Školní vysílání 30-10-2009 - Sportovní odpoledne v netradičních disciplinách

SRPŠ, za spolupráce a pomoci dalších rodičů, žáků devátých ročníků a zaměstnanců ZŠ Školská, připravilo pro žáky sportovní odpoledne v netradičních disciplínách spojených se závěrečným velmi očekávaným opékáním párků. Tato akce byla věnována všem žákům školy jako náhrada za zrušený červnový Den dětí. Ten nám dvakrát zkazilo nepříznivé deštivé počasí. Tentokráte svítilo nádherně sluníčko a to, jak se nám všem dařilo nebo nedařilo, můžete sami posoudit.

Reportáž připravili: Mgr. Pavel Huťka, Michal Huťka, Petr Wawrzyczek a Nela Wojaczková.

Školní vysílání 30-10-2009 - Exkurze Karviná-Fryštát

Pro žáky třetího ročníku ZŠ Školská byla uspořádána exkurze, která jim přiblížila zajímavá místa městské části Karviná - Fryštát. Za doprovodu paní Kolkové, spojeného se zajímavým výkladem, si žáci prohlédli nejzajímavější místa našeho města. Dozvěděli se z něj zajímavosti z historie a městskou část si prohlédli. Přesto, že nebylo příliš pěkné počasí, žáky akce zaujala a obohatila jejich vědomosti.

Reportáž připravili: Michal Huťka, Nela Wojaczková a Tereza Búliková.