Olympiáda z dějepisu a českého jazyka

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy

Po roční pandemické odmlce se v letošním školním roce žáci naší školy opět zapojili do tradiční celorepublikové soutěže – dějepisné olympiády. Letošní 51. ročník má ve všech kolech tematické zaměření: „Šlechta v proměnách času“.

Na konci ledna proběhlo školní kolo. Účastnilo se jej 9 žáků osmého a devátého ročníku. Vítězem se stal Matěj Moj z 9. B se ziskem 46 bodů z 60 možných.

21. března 2022 pak Matěj reprezentoval naši školu v okresním kole, které proběhlo tradičně na ZŠ a MŠ Majakovského v Karviné. V silné konkurenci z celého okresu obsadil výborné 15. místo.

Matěj dlouhodobě dosahuje výborných výsledků nejen v dějepise. Za reprezentaci školy mu děkujeme.

28. března 2022 se konala olympiáda z jazyka českého. I zde nás reprezentoval Matěj Moj a k němu se přidala Eliška Sukopová z 9.A. Matěj získlal 37,5 bodů (z 50) a obsadil 17. místo, Eliška s počtem 29,5 bodu obsadila 45 místo

Matějovi a Elišce děkujeme za reprezentaci školy.