Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 22

Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje

Moravskoslezský kraj, Moravskoslezský pakt zaměstnanosti a Úřad práce České republiky opět společně připravili interaktivní Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje 2022/2023. Tato událost v online prostředí doplňuje cyklus fyzických veletrhů středních škol.
Prostřednictvím webu https://veletrh-skol.msk.cz máte možnost navštívit další školy, kde jste dříve fyzicky nebyli, ale i vrátit se na stejnou školu a znovu společně s rodiči položit otázky, na které jste zapomněli nebo které přímo vyplynuly z Vaší dřívější návštěvy.
Termíny:
28.11. Opava
29.11. Ostrava
30.11. Karviná
Online veletrh bude probíhat v určených dnech od 10.00 do 18.00h

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 23

Návštěva SZŠ

V pátek 25.11. navštívili žáci 9.A Střední zdravotnickou školu v Karviné. Seznámili se s obory vzdělání na SZŠ, vyzkoušeli si, jak odebrat krev, napojit infuzi a jak správně poskytnout první pomoc. Netradičně zakončené páteční vyučování bylo pro všechny velmi přínosné a zajímavé.
R. Prokopová

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 76

Páťáci v Praze

Že výuka vlastivědy a přírodovědy může proběhnout i mimo školní lavice, se přesvědčili páťáci, když vyrazili za poznáním do Prahy. Nejvíce času věnovali prohlídce Národního muzea, ale zastavili se také na Pražském hradě, Karlově mostě, Staroměstském i Václavském náměstí. Projeli se metrem. Obrovským zážitkem určitě byla i prohlídka hračkářství Hamleys. Velké poděkování patří rodičům této třídy za finanční podporu, protože bez nich by se výlety jejich dětí za poznáním nemohly uskutečnit. Radka Sikorová

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 91

Soutěž ve vybíjené

V pondělí 14. 11. se třináct našich páťáků vydalo zápasit na soutěž ve vybíjené pro první stupeň, která se konala v tělocvičně ZŠ a MŠ Majakovského. Tohoto turnaje se účastnilo šest škol a hrálo se systémem každý s každým. I přesto, že naši kluci prohráli jen jeden zápas z pěti, tak ve výsledku dosáhli jen na třetí místo. Další dvě školy měly stejný počet bodů jako naši kluci, ale měli větší počty vybitých hráčů na hřišti. Žáci si zasloužili pochvalu za reprezentaci školy na sportovní soutěži.

Naši hráči: Durčák, Gatnar, Golkovský, Haršány, Hlaváč, Kravčík, Surmaj, Šich, Tillhon, Tomášik, Triebl, Volgemut, Vrána.

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 80

Naše město Karviná v divadélku školy

Krásný zážitek si odnesli rodiče a další rodinní příslušníci dětí z 3. A ve čtvrtek 10. listopadu z divadélka naší školy. Děti s paní učitelkou Radkou Kapolkovou nacvičily pásmo vyprávění, básniček, ale i písniček o Karviné – jako završení učiva prvouky o městě, ve kterém žijeme. Tomu ale předcházely hodiny nácviku, malování triček na vystoupení a vlastního tvoření. Děti výtvarně ztvárnily karvinské památky a stali se „spisovateli“ – tvořily vlastní knihu, jejímž obsahem byly městské části Karviné se svými zajímavými místy. Právě výkresy a knihy o Karviné si mohli návštěvníci besídky prohlédnout a hlasovat, které obrázky a které knihy se jim nejvíce líbily. Stejně tak se do hlasování zapojili i někteří vyučující a žáci naší školy. Bylo to moc těžké rozhodování a vyhrát nemohli všichni. Vítězové si odnesli balíček upomínkových předmětů, které věnovalo statutární město Karviná a Městský fotbalový klub Karviná.

Všechny děti určitě potěšil velký potlesk publika. A potlesk patří i Karviné, protože to je město se zajímavou historií, řadou památek a krásných míst, i město s množstvím zeleně, odkud je blízko třeba na výlety do Beskyd. Snad se sem budou všichni vždy rádi vracet…

Leona Januszková

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 145

Kapuce od mikiny v 9. A

Dvě hodiny s paní lektorkou a povídkou Hausbót z knihy Kapuce od mikiny – taková byla literatura 9. A ve čtvrtek 3. listopadu. A byla plná čtení, přemýšlení a povídání na téma osobní zodpovědnosti, pravidel v životě a jejich porušení, protože někdy pak může jít i o život.

Tento projekt čtenářských dílen organizuje společnost Celé Česko čte dětem, jež svými aktivitami podporuje zájem o čtení a literaturu už od těch nejmenších, kterým ještě čtou rodiče. Kniha Kapuce od mikiny je sbírkou 15 povídek od renomovaných autorů pro náctileté čtenáře, povídku Hausbót napsala Alena Mornštajnová. Všichni žáci a žákyně na závěr čtenářské dílny knihu dostali. Snad se jim i další povídky budou líbit.

Leona Januszková

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 121

Šikulové opět v akci

Víte, že Česká televize obnovila natáčení pořadu Šikulové? Tentokrát se pořad jmenuje Šikulové – Velká výzva a zástupci našeho prvního stupně vytvořili tým, který se na konci loňského školního roku zúčastnil natáčení. Velkou premiéru jsme měli 22.10 2022 na ČT – Déčku. Všichni, kdo by se na nás chtěli podívat, najdete náš díl na odkaze https://decko.ceskatelevize.cz/sikulove-velka-vyzva a ve fotogalerii jsme se pokusili zachytit atmosféru natáčení.

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 114

Záložka Do knihy spojuje školy

V letošním školním roce se naše škola zapojila do 13. ročníku mezinárodního projektu "Záložka do knihy spojuje školy - Záložka do knihy spája školy". V rámci projektu, který má za cíl, podporu čtenářství, jsme navázali přátelství se Základnou školou s materskou školou Krušetnica ze Slovenska. Celý měsíc září a říjen žáci obou škol vyráběli záložky na téma "Můj literární příběh čeká na Tvoje přečtení". Na konci měsíce října pak proběhla výměna záložek. Ze slovenských záložek jsme si udělali výstavku a se žáky, kteří se do projektu zapojili, jsme si popovídali o obci Krušetnica a přeložili jsme si dopis, který přišel společně se záložkami ze slovenské školy. Nakonec si každý žák vybral záložku, která ho zaujala. Děkujeme žákům ze slovenské školy za krásné záložky, které určitě využijeme při čtení knih!

Radka Prokopová