Včelař na třídě veverek

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy

V úterý 23. 04. 2024 naši třídu předškoláků navštívil pan Mgr. Václav Sciskala – regionální včelař, který nám vyprávěl o včelařství, životě včeliček a o všem, co k včelařství patří.

Děti zblízka viděly včelky, které měl pan včelař ve zvláštní krabičce určené pro včely. Dále nám ukázal včelařskou kuklu, aby jej nepopíchaly včely, a také jsme si mohli prohlédnout včelí plástev. Vůně včelího vosku přivoněla celou naši třídu.

Na obrázcích jsme si prohlédli včelí královnu, trubce a dělnice. Dozvěděli jsme se o rozdílech mezi včelami, jakou roli má včelí královnou a jakou práci v úle vykonávají ostatní včely. Líbila se nám ochutnávka pravého lesního medu.

Na závěr nás pan včelař pozval do Karviné – Mizerova, kde má na zahradě pár včelích úlů, a kde můžeme pozorovat život včel za sklem.