Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 11

Zahrada volá

Maminko, tatínku, babičko a dědečku! Přijďte s námi na naší zahradu přivítat jaro.

Kdy: v úterý 28. března 2023

V kolik hodin: v 15.30

Co budeme dělat:

vyneseme morénu

pohrabeme listí, doplníme kompostér

připravíme záhony pro pěstování bylinek

doplníme hmyzoviště, vyčistíme a připravíme ptačí budky, krmítka

... no prostě připravíme zahradu

Stáhněte si přílohu:

Název přílohyFormátVelikost v kB
PDF icon Zahrada volá PDF 461
Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 44

Setkání s rodiči 8. 3. 2023

Ve středu 8. března se konalo setkání rodičů dětí předškoláků se zástupci základní školy - speciální pedagožkou, elementaristkou (učitelka 1. třídy) a ředitelkou školy.

V zajímavé besedě se rodiče dozvěděli potřebné informace o zápise do 1. třídy základní školy, speciální pedagožka Mgr. Radka Prokopová odpověděla na pozoruhodné dotazy ohledně školní zralosti, vysvětlila nejasnosti kolem tohoto tématu. Elementaristka Mgr. Hana Walová osvětlila problematiku vzdělávání v 1. třídě.

Oboustranně užitečné setkání, které probíhalo v přátelské atmosféře, bylo zakončeno pozváním na den otevřených dveří, který se uskuteční 22. března 2023 v době od 10.00 do 17.00 hodin.

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 66

Lyžařský kurz Bukovec

I letos se naši předškoláci zúčastnili 5 denního lyžařského kurzu v Bukovci v termínu od 13. 2. – 17. 2. 2023, který každoročně pořádá Magistrát města Karviná.

Každý den se děti učily lyžovat a zlepšovat si své technické dovednosti v lyžování. Pro začátečníky v lyžování to bylo zpočátku těžší, ale vše zvládly s úsměvem na líčku a perfektními instruktory. Na poslední den lyžařského kurzu se děti moc těšily, protože je přijeli navštívit a podpořit rodiče, aby se podívali, co vše zvládly v týdenním kurzu. Lyžařský kurz byl zakončen slavnostním slalomem všech dětí, které přišel podpořit i maskot kurzu „pan Malina“.

Odměnou pro děti byl obrovský potlesk rodičů a pořadatelů, diplom a plastová lžíce na výrobu sněhových koulí.

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 85

Schůzka pro rodiče předškoláků

Vážení rodiče,

zveme Vás na společné setkání se zástupci základní školy - na informační schůzku před zápisem do 1. třídy pro školní rok 2023 -2024,

která se koná

8. března 2023, v 15.30 hod.

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 216

Kouzelník ve školce

Ve čtvrtek 26. 1. 2023 celá naše MŠ prožila pohádkové dopoledne s kouzelníkem- iluzionistou, panem Alešem Krejčím a jeho školičkou kouzel.

A tak se čarovalo. Známé pohádky, Aladinova lampa, Obušku z pytle ven, ale i Bobek, králík z klobouku, ožil v jeho rukou.

A ne jen jeho. Všechny děti si chtěly vyzkoušet alespoň malé čarování. Představte si, za pomoci pana kouzelníka se to některým dětem, ale také učitelkám, opravdu povedlo.

Velice krásné představení, do kterého byli zapojeni všichni, se moc líbilo. Už se těšíme na další setkání s kouzly.

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 222

Karneval

Letošní karneval se konal v prostorách budovy mateřské školy. Děti již od rána přicházely do jednotlivých tříd v maskách. Společně dopředu vyzdobily své třídy. Paní učitelky zkrášlily i chodby a schodiště. Hráli jsme míčové hry, zábavné soutěže v družstvech. Nechyběl ani rej masek a pravá karnevalová diskotéka. Děti si pochutnaly i na sladkém občerstvení, které jim paní učitelky připravily. Masky byly barevné a každý si odnesl diplom za nejlepší převlek.

Alena Hubáčková

26.1. 2023

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 277

Vánoční zpívání

Poděkování

Rádi bychom tímto poděkovali dětem i p. učitelkám naší mateřské školy za pozvání na tradiční vánoční zpívání. Společně jsme si zazpívali vánoční koledy a písničky, ochutnali cukroví, popřáli si veselé Vánoce a hlavně mnoho zdraví, štěstí a pohody do nového roku.

Děkujeme.

žáci 1.A a 1.B

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 293

Vánoční přání

Děti z naší mateřské školy pokračují i letos v započaté tradici. Vytvořily společně s paní učitelkami vánoční přáníčka a dárečky pro personál Hornické nemocnice v Karviné- Novém Městě a nemocnice v Karviné- Ráji.

Chtěli jsme společně vyjádřit úctu zdravotnickému povolání a udělat radost. Jak je vidět to se nám povedlo, jsme za to rádi. Přejeme poklidné vánoční svátky.

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 270

Vánoční zpívání 20.12.

Dnešní den jsme měli s dětmi napilno. Dopoledne jsme přivítali naše kamarády z obou prvních tříd. S paní učitelkami za námi přišli do mateřské školy, společně jsme si zazpívali koledy a vánoční písničky. Připravili jsme si pro ně cukroví, přáníčka a malé dárky. Na oplátku nám také moc pěkně zazpívali.

Na odpoledne jsme se také těšili. Na zasněžené školní zahradě jsme společně s rodiči putovali za Betlémskou hvězdou. Zdárně jsme ji našli, protože ji vánoční písničky k nám přilákaly. Popřála nám hezké Vánoce a krásné dárky pod stromečkem.

Děkujeme všem za krásnou, tu pravou vánoční atmosféru a přejeme také klidné svátky

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 269

Vánoční jarmark

Předvánoční náladu jsme si společně zpříjemnili v prostorách mateřské školy. Zaposlouchali jsme se do hudby vánočních koled, ochutnali sváteční punč. Na všech třídách byly připravené pultíky s krásnými výrobky. Děti se společně s paní učitelkami podíleli na jejich výrobě i prodeji. Jsme rádi, že se zalíbily, o tom svědčí to, že většinu krásných předmětů si rodiče s dětmi, ale i zaměstnanci koupili domů pro sebe, či pro své blízké.

Děkujeme.