Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 232

Děti, nebojte se nemocnice

Dne 21. 10. 2022 jsme se s dětmi ze třídy Veverky zúčastnili projektu s názvem „Dětí, nebojte se nemocnice“, kterou pořádala Nemocnice s poliklinikou v Karviné – Ráji pod vedením týmu dětského oddělení a studentek Střední zdravotnické školy v Karviné.

Dopolední akce začala prohlídkou sanitky, do které si děti mohly nasednout, nebo se nechat vyvézt na křesle. Poté jsme se přesunuly do rehabilitační části, ve které na nás čekali zdravotní sestry, kde děti zvážili, změřili, poslechli srdíčko, zkontrolovali oči, krevní tlak, zacvičili si na rehabilitačních míčích a také si prohlédli na panence, jak jsou v těle uloženy vnitřní orgány. Do listu „Malého Nebojsy“ se dětem vše zapisovalo, postupně si vybarvili obrázek a také si tam nechali zkontrolovat a zapsat své nemocné plyšáky. Závěrem této pěkné akce děti dostali svačinku a pití.

Děti se rozloučili poděkováním a velkým potleskem pro celý zdravotnický tým.

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 137

Stanice mladých přírodovědců

18.10. jsme navštívili s dětmi ze třídy Veverky Stanici mladých přírodovědců v Karviné - Ráji.

Děti si mohly prohlédnout nejen exotická, ale také domácí zvířata. Postupně si mohli sáhnout a pohladit hada, želvu a agamu fousatou. Dále se děti seznámily s domácími zvířaty, jako je králík, morče, potkan, fretka a myši. Dozvěděli se, jak o taková zvířata pečovat a jak mají pestrý jídelníček. Ve venkovním výběhu si prohlédli papoušky, sovu sněžnou, dikobrazy, želvy vodní i suchozemské a také opičku.

Návštěva Stanice mladých přírodovědců se dětem velmi líbila. Zaměstnancům jsme poděkovali a zazpívali písničku na rozloučenou.

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 118

Připravíme zahradu k zimnímu spánku

Milí rodiče,
srdečně Vás zveme na podzimní setkání na školní zahradě dne 20. 10. 2022 v 15.45 hod.
Připravíme ji k zimnímu spánku, upravíme domeček pro ježky, vyčistíme ptačí budky, shrabeme listí a budeme zde společně tvořit a vyrábět podzimní dekorace.
Těšíme se na příjemné podzimní odpoledne.

Děti a učitelé MŠ Školská

Stáhněte si přílohu:

Název přílohyFormátVelikost v kB
PDF icon Připravíme zahradu k zimnímu spánku - plakát PDF 662
Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 241

Návštěva dobrovolných hasičů

I přes nepřízeň počasí nás v pondělí 19. září navštívili členové Sboru dobrovolných hasičů z Karviné Ráje. 40 dětí z naší mateřské školy sledovaly ukázku požární techniky a se zaujetím poslouchaly výklad o jejich činnosti. Hasiči také trpělivě odpovídali na všetečné otázky dětí.

Dalším bodem byla ukázka zásahové výstroje hasičů, od přilby se zlatým štítem a svítilnou, přes vícevrstvý žáruvzdorný oblek až po zásahovou obuv s membránou. Děti si mohly vyzkoušet předvedenou výstroj a techniku. Seznámily se s různorodostí hasičských výkonů, a hlavně se naučily důvěřovat hasičům v plné požární výstroji.

Závěrem návštěvy si děti ve dvoře školky prohlédly také jejich vozidlo. Po vyfotografování jednotlivých tříd u cisterny se děti s hasiči rozloučily.

Kateřina Pavlíková

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 300

Začínáme s pohádkou

Hned začátkem školního roku přišla za dětmi pohádka z dílny divadelního souboru Šamšula. Příběh „O pejskovi a kočičce jak myli podlahu“ byl velmi poučný. Děti se přesvědčily o tom, že hygiena a mytí rukou jsou velice důležité. Navíc děj byl plný legrace. Společně se zvířátky si zatančily i zacvičily. Příběh děti rozesmál, ale hlavně poučil. Hlavně nyní, kdy se děti seznamují s třídními pravidly, jim příběh pomohl zapamatovat si jedno z důležitých úkolů nejen ve školce. Hygiena a mytí jsou prospěšné pro zdraví.

Alena Hubáčková

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 274

Provozní doba

Na základě požadavků rodičů dochází od 1. září 2022 k prodloužení provozní doby MŠ a to tak,

že provoz je ve všech pracovních dnech od 6.00 - 16.30 hod.

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 368

Informace pro rodiče

Vážení rodiče

od nového školního roku dochází k navýšení úplaty za školné a to o částku 30,-Kč na měsíc. Tedy "školkovné" je nově stanoveno na 360,-Kč na měsíc ( původně 330.-Kč). Navýšená částka platí již pro měsíc září 2022.

Prosíme rodiče, aby si zkontrolovali výši částky povoleného limitu u inkasa svého bankovního účtu, případně ho navýšili, neboť zvýšená úplata za září se již bude stahovat v měsíci srpnu.

Napsal David Purgat - administrátor
Zobrazení: 522

Informace pro strávníky - zvýšení ceny strávného od 1.9. 2022

V návaznosti na zvyšování cen potravin, pohonných hmot a dalších nákladů souvisejících s poskytování stravy v naši školní jídelně a vzhledem k nutnosti dodržení požadavků splnění spotřebního koše dětských strávníků dochází v ZŠ a MŠ Školská k navýšení stravného od 1. 9. 2022 v každé kategorií strávníků.

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 585

Loučení se školkou

Slunečné počasí, natěšené děti, spousta rodičů a klaun Hopsalín. To vše bylo zárukou, že dlouho připravovaná akce na školní zahradě se povede. Paní učitelky připravily s dětmi kulturní program. Toto odpoledne patřilo hlavně budoucím školákům. Přeskok přes aktovku, písničky, tanec a na závěr slib předškoláka. To vše měly děti ze třídy veverek dokonale připravené. Šerpy, krásné knížky a dárky jim budou připomínat chvíle ve školce. I ostatní děti si odnesly placky s logem školky. Pak už jsme se zaslouženě bavili s klaunem Hopsalínem, který rozveselil a roztančil děti i rodiče.