Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 241

Pohádka ve školce

Poslední dny školního roku jsou ve znamení radosti a smíchu. Tentokrát děti rozveselila pohádka s názvem Putování za ledním medvědem. Poučný příběh o zvířátkách na Severním pólu děti přinutil přemýšlet o ochraně životního prostředí. Zapojily se do děje, zahrály si na námořníky, kteří plují daleko na sever za eskymáky. Na své cestě potkaly mrože, velrybu a také velkého ledního medvěda.

Šťastně se vrátily domů a určitě si budou pamatovat, že je potřeba vážit si přírodu, chránit zvířátka na celé planetě.

A. Hubáčková

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 210

Informace vedoucí školní jídelny MŠ

Z DŮVODU ŘÁDNÉHO UKONČENÍ HOSPODAŘENÍ KE KONCI ŠKOLNÍHO ROKU JE MOŽNÉ OBĚDY NA POSLEDNÍ ČERVNOVÉ DNY 26. 06. – 30. 06.2023
ODHLAŠOVAT NEPOZDĚJI DO PONDĚLÍ 26. 06. 2023 do14:00 hodin telefonicky 602 673 762

Děkuji za pochopení

Machaczková Petra VŠJ

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 234

Schůzka rodičů

V úterý 20. června 2023 v 15.30 hod. proběhne úvodní schůzka rodičů dětí, které nově nastoupí do školky 1. září 2023. Účast nutná.

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 272

Den dětí

Mezinárodní den dětí jsme s dětmi oslavili na školní zahradě. Letos nám přišla dát úkoly zvířátka, která můžeme najít v trávě. Muzicírovali jsme s kobylkou, nosili na zádech domeček jako šnek, hledali jsme ruměnici, nakreslili motýlky, zatančili s žížalou a spousty dalších úkolů. Po úspěšně zvládnutých úkolech jsme našli poklad, který nám zvířátka schovala na zahradě za odměnu. Den jsme zakončili dobrým nanukem, který nám daly paní kuchařky..

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 301

Informace pro rodiče předškoláků

Připomínáme rodičům dětí, které nastoupí 1. září do první třídy základní školy, že úvodní schůzka s vedením školy se koná v úterý 23. května 2023 v 15:30 hod. v budově základní školy.

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 381

Městská policie ve školce

V rámci preventivních činností dne 12.5. 2023 navštívili strážnice Městské policie Karviná naši mateřskou školu.

I v tomto roce je nadšeně přivítaly děti z „ Veverek, Motýlků a Berušek“. Spolu se strážníky přijel služební pes Athos, aby ukázal, co všechno umí a co se naučil. A nejenom on, ale i děti ukázaly, co se za školní rok naučily a jak jsou šikovné. Nejdříve strážnice povídaly o práci Městské policie. Hravou formou uvedly situaci na přechodu pro chodce se semaforem. Děti si mohly na vlastní kůži vyzkoušet tíhu policejní vesty, z blízka si prohlédnut policejní pouta a poté vyzkoušet centrální spojení z vysílačky. Ovšem nejhezčím zážitkem byla poslušnost policejního psa Athose.

Podle úsměvu a reakcí se návštěva Městské policie dětem moc líbila a už se těší na další shledání v příštím roce.

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 381

Planetárium Ostrava

Dne 28. 4. 2023 jsme navštívili s dětmi mateřské školy Školská Planetárium v Ostravě.

Jádrem programu byl celooblohový pořad v sále planetária, který se skládal z živě moderované části sférického filmu o souhvězdích a co vše můžou na obloze spatřit. Poté shlédli příběh s názvem „Se zvířátky o Vesmíru“.

Příběh pojednával o čtyřech zvířecích kamarádech, kteří se sešli na kraji lesa, aby prozkoumali hvězdářskou základnu. Dětem se moc líbila celooblohová projekce i příběh o zvířátkách.

Po skončení výukového programu si děti prohlédli interaktivní expozice, kterých tam byla spousta a velmi děti zaujala.