Sportovní odpoledne

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel

Ani úmorné vedro nezastavilo fotbalové příznivce, aby se zúčastnili 2. ročníku generačního fotbalu Velké fotbalové výzvy, kde hráli muži (tatínci, strejdové) proti klukům z družiny. Kluci nastoupili proti silnému soupeři, proto od první minuty zápasu byli plně soustředěni na utkání. Využívali každou možnost k rychlému protiútoku a také si připravili několik nebezpečných situací. Jenže brankář na straně mužů jejich hru předvídal a všechno téměř pochytal, nebo střely zablokovali jejich bránicí hráči. I když kluci předvedli vynikající výkon, tentokrát byl přesnější soupeř.

Zatímco muži odpočívali po zdárném utkání, maminky s dětmi nelenily a zahrály si netradiční týmovou míčovou hru s Kind - ballem. I maminky se pořádně obuly do hry - nehleděly na své účesy, makeup či svůj outfit. Hra měla vysoký emocionální náboj a velmi se líbila jak dětem, tak maminkám.

Hřebem sportovního odpoledne a současně také zkouškou skalního přívrženství labužníků opečených buřtíků bylo ve 32 stupních opékat buřtíky nad ohněm. A zvládli jsme to všichni a bez újmy. Jediná, kdo to nezvládla vlivem vysokých teplot, byla technika, a tím pádem nejsou žádné fotky z opékání. Proto tento „statečný“ počin zasluhuje úvahu, zda do příštího opékání nevyrobit členskou legitimaci ŠD - Labužníkem buřtíků za všech okolností.

Děkuji všem, kdo se podílel na tomto skvělém odpoledni. Nezapomeňte, že nejcennější jsou krásné a pohodové společné zážitky.

Miriam Poledníková